Stone Carpet

Doğal Taş Zemin Kaplamaları

1/11

Stone Carpet, epoksi esaslı bağlayıcılarla birlikte tercih edilen doğal taşların harmanlanarak hazırlanması sonucu elde edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Farklı ebatlı agregaların kullanımı ile uygulandığı yüzeylerde zengin renk seçeneği ve dekoratif alternatifler sunar. Bu yeni nesil kuvars taş zemin kaplama sistemi aynı zamanda hızlı uygulanabilmesiyle de avantaj sağlamaktadır.

Stone Carpet uygulaması ile kaplanana zeminlerin şık ve zarif görünümleri sayesinde ortamın atmosferi değiştiği gibi daha ferah ve daha modern zeminler elde etmekte mümkün hale gelmektedir.

Kimi zaman desenleri ile kimi zamanda derzsiz ve sürekli yapısıyla dikkat çeken Stone Art zemin kaplama, kişiye özel desenlerin ve istenilen şekillerinde de zeminlere yansıtılmasına olanak tanır. Bu bağlamda mimarlar, canlı renkleri daha homojen olarak kullanarak göz alıcı ve hayret uyandırıcı tasarımlarını gerçekleştirme imkanına kavuşur.Stone Carpet Kullanım Alanları

Uygulandığı zeminlerde kaydırmaz özellikte sağlayan Stone Carpet, geniş bir kullanım alanına sahiptir. En yaygın şekilde kullanıldığı alanlardan bazıları ise şunlardır:

 • Alışveriş Merkezleri

 • Yürüyüş Yolları

 • Havuz Projeleri

 • Teras Alanları

 • Mağazalar

 • Bahçe Yürüyüş Alanları

 • Dekoratif Ofisler

 • Park Alanları

 • Müzeler

 • Otomobil Galerileri

 • Sağlık Tesisleri

 • Sanat Galerileri

Stone Carpet’ın en büyük avantajlarından biri, sadece size özel zemin tasarımlarının uygulanabilir olmasıdır. Hayalinizdeki renk ve desenlerin aynı anda kullanılabilmesine olanak sağlayan bu yeni nesil zemin kaplama sistemi ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir, dünyada sadece size özel tasarımlara kolayca kavuşabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda ya da ofislerinizde radikal değişiklikle yapmak ve sıra dışı zeminler elde etmek için tercih edebileceğiniz Stone Carpet zemin kaplama ile çevrenizde fark yaratabilir, şık ve dekoratif alanlar elde edebilirsiniz.

Stone Carpet’in bir diğer avantajı ise, uygulama sonrası bakım maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlamasıdır. Çünkü bu sistemin rutin bakımı oldukça kolaydır ve basit bir kuru vakumlama işlemi ile gerçekleştirilebilir. Gerekli durumlarda sıcak su ekstraksiyonu ile yapılan temizlik işlemi tavsiye edilmektedir. Bu işlemden sonra zemin hemen kuruduğu için alan hemen kullanılabilir ve çok kısa bir süre içinde eski görünümüne kavuşur.

Stone Carpet, içeriğinde epoksi esaslı reçine ve kullanılan doğal taşların etkisiyle zengin renk ve desen çeşidi sağladığı gibi her türlü fiziksel ve kimyasal etkilere karşı da yüksek bir mukavemet gücüne sahiptir.

Ayrıca aşınma ve sürtünmeye karşı da oldukça yüksek direnç gösteren Stone Carpet, dış zemin kaplama sistemi olarak da güvenle kullanılabilir. 

Tüm bu özellikleriyle sağlam, dayanıklı ve uzun kullanım ömrü olan zeminlerin elde edilmesini kolaylaştıran Stone Carpet, uzun vadede en ekonomik zemin kaplama malzemelerinden bir olarak da dikkat çekmektedir.

Çok farklı alanlarda farklı fonksiyonlarla üretilen Stone Carpet sistemi, bu alanda uzmanlaşmış ekiplerce uygulandığında beklenilen performansı gösterir. Bu nedenle zemin kaplama uygulamalarınızı emanet edeceğiniz firmanın ve ekibinin yapı sektöründeki deneyimi ve referansları son derece önemlidir.

Epoksi ve terrazzo zemin kaplama sistemlerinde olduğu gibi Stone Carpet zemin kaplama sisteminin de en yetkili ve en tecrübeli firmalarından biri olarak kalite standartlarının üzerinde verdiğimiz hizmetlerimizi sizlerle buluşturabilmenin gayreti içerisindeyiz.

Sektörde ki öncü pozisyonumuz, gerçekleştirdiğimiz başarılı zemin kaplama uygulamaları ve %100 müşteri memnuniyetine dayalı hizmet anlayışımızla tüm zemin kaplama işlemlerinizi uzman ustalarımızın marifetli ellerine teslim edebilir, beklentilerinizin de üzerinde bir hizmet alabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemizde yer alan irtibat telefonlarımızdan bize ulaşmak ve size özel fiyat avantajlarımızdan bir an önce yararlanmak olacaktır.